آپدیت آنتی ویروس McAfee در چند ثانیه ، با تهیه نسخه پشتیبان - یوزر نیم و پسوورد جدید nod32
X
تبلیغات
رایتل
آپدیت آنتی ویروس McAfee در چند ثانیه ، با تهیه نسخه پشتیبان

آنتی ویروس مک‌آفی را میتوان پس از Kaspersky و Nod32 یکی از قوی ترین آنتی ویروس های حال حاضر نامید. این آنتی ویروس که از قدمت زیادی نیز برخوردار است از قابلیت آپدیت و به روزرسانی قدرتمندی نیز پشتیبانی میکند. اما در این میان مشکلی نه تنها برای مک‌آفی بلکه برای کلیه آنتی ویروس ها وجود دارد. به طوریکه معمولأ پس از نصب نسخه ای از آنتی ویروس کاربر اقدام به به روزرسانی پایگاه داده نرم افزار میکند و به مرور زمان این آپدیت ها تکمیل میشود. اما پس از نصب یک ویندوز جدید و نصب مجدد آنتی ویروس کلیه آپدیت های قبلی پاک خواهد شد و کاربر مجبور است کلیه آپدیت ها را مجددأ دریافت نماید.  دیگر جای نگرانی نیست. چرا که با ترفندی ساده میتوانید از این پس از آپدیت های مک‌آفی نسخه پشتیبان تهیه کرده و پس از نصب ویندوز جدید از همان آپدیت های دریافتی استفاده کنید، بدون آنکه نیازی به دریافت مجدد آنها از اینترنت داشته باشید.

 

برای اینکار:

پس از نصب مک‌آفی کافی است تنها یکبار آن را کاملأ آپدیت کنید.

سپس به مسیر زیر بروید:

 

C:\Program Files\Common Files\McAfee\Engine

 

(دقت کنید منظور از C، درایوی است که ویندوز در آن نصب شده و میتواند متغیر باشد).

اکنون سه فایل avvscan.dat ، avvclean.dat و avvnames.dat را یافته و با راست کلیک بر روی آنها و انتخاب Copy، آن ها را کپی کنید.

سپس این سه فایل را در یک محل مناسب Paste نمایید.

کار تمام است.

اکنون پس از نصب مجدد ویندوز و یا جهت استفاده از آپدیت ها در یک سیستم دیگر، کافی است این سه فایل را مجدد در مسیر یاد شده با فایل های قبلی جایگزین نمایید.

تنها دقت کنید McAfee در زمان اینکار بسته باشد.

در پایان نیز پس از اینکار سیستم را یکبار رستارت کنید تا تغییرات اعمال گردد.

افزایش آمار بازدید
سیستم افزایش آمار هوشمند مجیک